Loading...

Kurumsal Kimlik

Ana Sayfa / Kurumsal Kimlik

Valhalla Kreatif Reklam Ajansı detaylı firma analizi yaparak size en uygun kurumsal kimliği tasarlar.

Peki Nedir Bu Kurumsal Kimlik?
Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.

Kurumsal kimlik, kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez.

Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.

Özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir.

Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.
Kurumsal Kimlik ikiye ayrılır:
Kurum İçi
Markanız için önemli olan kurum içi konumudur. Markanızın
unutulmazlar arasında ve göz alıcı bir çekiciliği olmalıdır. Bunun için; amblem, logo antetli kağıt, diplomat zarf, kartvizit, dosya, sticker, imsakiyelerinizde benliğinizi göstermelisiniz.

Valhalla ekibi sizin için size en uygun işe logodan bağlar. Bu aşama oldukça önemlidir. Yaptığınız işi en iyi şekilde yansıtan, ilk göze çarpan markanızın logosudur. Logo aşaması tamamlandıktan sonra diğerlerine gerçek bir bütün oluştururuz.

Kurum Dışı
Ekip içerisinde kararlaştırdığınız ve yönlerinizi belirlediğiniz doğrultuda kurum içi kararlarınız dışa en iyi şekilde yansıtmalısınız. Amaçlarınızı tüketiciye pürüzsüz bir şekilde iletilmesi hassas bir noktadır.

Valhalla ekibi sizlerin de yardımı ile kararlaştırdığınız reklamlar doğrultusunda bu anlamlarda; araç tasarımları, bina cephesi, gazete, dergi, kitap ve benzeri gibi diğer tanıtım materyalleri, kurumsal web projesi, broşür, katalog, Insert (insört), föy, el ilanı, poster, afiş, dön kart, pankart, poşet tasarımı, mönü, CD etiket, CD kapağı, etiket, takvim, tebrik kartları, davetiye, sertifika, onur belgesinin düzenlemelerini yapmaktadır.