Loading...

Kurumsal Web Sitesi

Ana Sayfa / Kurumsal Web Sitesi

Ux Tasarım

UX design, User Experience Design, kullanıcı deneyimi tasarımı anlamına geliyor. Kullanıcı ara yüzü tasarlamaktan, kullanıcı deneyimi tasarlamaya geçtik. Kullanıcı dijital ya da dijital olmayan ara yüzlerle bir etkileşim kurar; örneğin asansöre bindiğinde gitmek istediği yöne değil, asansörün gelmesini istediği yöne basar. Yani aşağı katlara inmeye çalışan insanların çoğu, öğretilmediği sürece asansörün yanında yer alan yukarı düğmesine basar.

Demek ki sadece bir ara yüz tasarlamak, kullanıcının onu sağlıklı kullanabilmesi için yeterli değil. Valhalla olarak yapmamız gereken bir dizi faktörü inceleyerek, kullanıcının doğru ve verimli bir deneyim yaşamasını sağlamaktır.

UI Tasarım

Her şeyden önce UX’in bir parçası, yani alt kümesidir. Son (nihai) kullanıcının iletişime geçtiği internet sitesi, mobil uygulama, kiosk, ATM ve daha ne kadar digital platform –konumuz digital- varsa ile iletişimi sırasında kullandığı arabirimin tamamıdır. Söz konusu platform örneğin bir ATM ise nakit para yatırırken parayı yerleştirdiğimiz bölme, kredi kartını soktuğumuz yer, tuşlar, ekran, şifre girerken dışarıdan el hareketlerinin takibini zorlaştıran plastik parça ve diğer tüm objeler kullanıcı ara yüzünü oluşturur. Eğer söz konusu platform bir web sitesi veya mobil uygulamaysa tabii ki donanımsal değil, yazılımsal öğeleri dikkate alıyoruz.

Kontrol Paneli

Kontrol paneli, sunucunuzdaki uygulamaları yönetmenizi sağlayan en önemli araçtır. İçerik Yönetim Sistemi kapsamında kurumu yapılan kontrol paneli veya diğer adıyla yönetim paneli, web sitenize doğrudan bağlanarak site içeriğini isteklerinize göre düzenlemenizi sağlayan bir ara yüzdür.

Size özgü tanımlanmış olan bir kullanıcı adı veya şifresi ile girişi yaparak her türlü bilgiyi görsel ve metinleri çok kolay bir şekilde düzenleyebilir, ayrıca mail adresleri oluşturabilir, FTP hesapları kurabilirsiniz.

Valhalla olarak web sitenizin tarafınızdan güncellenmesi adına ilk etapta bir MYSQL veri tabanı kurulumu yaparız ve sonrasında sizden alacağımız feedback ile bir Kontrol Paneli tasarlarız. Kurumsal ve ufak çaplı sitelerden, en komplike portallere, her çapta ve farklı amaçta web sitesi ihtiyaçları doğrultusunda İçerik Yönetim Sistemleri tasarlarız. Sizi veya ekibinizi, Kontrol Paneli hakkında bilgilendirir, gerektiği taktirde periyodik eğitimler ile sitenizin tarafınızdan kolaylıkla güncellenmesini sağlarız.